Eurovíkendy - letenky, ubytování, pojištění, pronájem aut

Paříž - letiště v Paříži

Paris Roissy Charles de Gaulle Airport (CDG)

 

Poloha: Letiště se nachází 23km SV od Paříže.
Čas: střední čas dle Greenwiche + 1 hod (GMT + 2 hod od poslední neděle v březnu do poslední neděle v září).
Kontakt: Tel: +33 (0)1 48 62 22 80.
Doprava mezi terminály: 3 terminály jsou propojeny autobusy (zdarma).
Doprava: Mezi letištěm a pařížským metrem fungují velmi dobře vlaky (RER B). Jezdí pravidelně od 05:40, cesta trvá kolem 30 min a stojí € 7,75. Taxíky vás vyjdou kolem € 38 a cesta zabere 45 minut. K dispozici jsou také autobusy, které vás zavezou do centra a na hlavní vlakové stanice.
Půjčovna aut: Na letišti k dispozici.
Vybavenost: Ve všech terminálech naleznete bankomaty, širokou nabídku obchodů, restaurací a barů. V terminálu 1 je umístěno kadeřnictví a obchodní zařízení, které zahrnuje meeting rooms, fax a kopírku. O invalidní cestující je na letišti dobře postaráno.
Odletová taxa: Žádná.
Webové stránky: www.adp.fr

 

Paris Orly Airport (ORY)

 

Poloha: Letiště leží 14km jižně od Paříže.
Čas: střední čas dle Greenwiche + 1 hod (GMT + 2 hod od poslední neděle v březnu do poslední neděle v září).
Kontakt: Tel: +33 (0)1 4975 1515.
Doprava mezi terminály: 2 terminály jsou propojeny autobusy (zdarma).
Doprava: RER vlaky jezdí pravidelně z obou terminálů a jsou napojeny na metro a SNCF vlakové stanice (cesta trvá 30 min; stojí € 8,80). Z obou terminálů se do Paříže můžete samozřejmě dostat i autobusy (cesta zabere 30 min; cena se pohybuje mezi € 5.40 a € 7.50). Lze si najmout taxi (cesta zabere přibližně 35 minut a stojí kolem € 35).
Půjčovna aut: Na letišti k dispozici.
Vybavenost: Naleznete zde velké množství obchodů, barů a restaurací a oba terminály jsou vybaveny bankomaty a směnárnami. Dále je zde informační oddělení, umělecká galerie, úschovna zavazadel, půjčovna mobilních telefonů, místnosti vymezené kuřákům, a zdravotnické centrum nabízející očkování. O invalidní cestující je dobře postaráno, cestující se specifickými požadavky by měli kontaktovat svoji leteckou společnost předem.
Odletová taxa: Žádná.
Webové stránky: www.adp.fr

Anketa

Cestovní agentura Letenky levně, s.r.o. - Copyright © 2007-2018

| rss | sitemap | Levné letenky | Letenky na Nový Zéland | Kanada Working holiday |Akční letenky na Nový Zéland | Letenky do Austrálie