Eurovíkendy - letenky, ubytování, pojištění, pronájem aut

Londýn - letiště v Londýně

London City Airport (LCY)

 

Poloha: Letiště se nachází na místě zvaném "Royal Docks", 10 km východně od Londýna.
Čas: střední čas dle Greenwiche (GMT + 1 hod od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu).
Kontakt: Tel: +44 (0)20 7646 0088.
Doprava: Kyvadlové autobusové linky jezdí pravidelně z terminálu do Canning Town, Canary Wharf a Liverpool Street, všechny stanice jsou na linkách londýnského metra ("the tube"). Nejblíže je stanice Canning Town, odkud se vlakem můžete dostat až do centra.
Půjčovna aut: Oddělení půjčoven aut je umístěno v přízemí, mezi tyto společnosti patří Avis, Europcar a Hertz.
Vybavenost: Na letišti jsou obchody, bary a restaurace, dále úschovna zavazadel, informace pro turisty a obchodní centrum. Zařízení pro invalidní osoby je dobré; lidé se specifickými požadavky by měli kontaktovat svou leteckou společnost předem.
Parkování: Je možné jak krátkodobé tak dlouhodobé parkování poblíž termiálu. Za parkování zaplatíte ₤ 16 na den.
Webové stránky: www.londoncityairport.com

 

London Gatwick Airport (LGW)

 

Poloha: Letiště je umístěno 45 km jižně od Londýna.
Čas: střední čas dle Greenwiche (GMT +1 od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu).
Kontakt: Tel: +44 (0)1293 535 353.
Doprava mezi terminály: Oba terminály jsou propojeny interním vlakem, který jezdí každé 3 minuty.
Doprava: Nejlepší a nejrychlejší cesta do Londýna vede přes Gatwick Express, který jezdí každých 15minut a do centra se dostane za 30 minut (na nádraží "Victoria"). Můžete použít i autobusy a taxíky.
Půjčovna aut: Společnosti Avis, Budget, Europcar a Hertz naleznete u obou terminálů.
Vybavenost: V obou terminálech naleznete obchody, restaurace, bary, úschovnu zavazadel, směnárnu, bankomaty, internetovou kavárnu a i dětský koutek. V jižním terminálu je umístěna pošta, zdravotnické středisko nabízející očkování, a konferenční a obchodní centrum. Zařízení pro invalidní osoby je na letišti dobré; tito lidé se specifickými požadavky by ovšem měli kontaktovat svoji leteckou společnost předem.
Parkování: Krátkodobé parkování je možné vedle každého z terminálů. Dlouhodobé parkování je možné o něco dále; funguje autobusová kyvadlová linka mezi parkovištěm a terminály. Cestující si mohou parkování zarezervovat 4dny předem na 0800 844 844 nebo přes webové stránky letiště.
Webové stránky: www.baa.com

 

London Heathrow Airport (LHR)

 

Poloha: Letiště je situováno 24 km západně od Londýna.
Čas: střední čas dle Greenwiche (GMT +1 od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu).
Kontakt: Tel: +44 (0)8700 000 123.
Doprava mezi terminály: Pohyb mezi 4 terminály zajišťuje vlak Heathrow Express (zdarma).
Doprava: Nejlépe se z letiště dostanete do Londýna díky vlakům Heathrow Express, které jezdí každých 15 minut na stanici Paddington (cesta trvá 15 minut, ale jízdenka je velmi drahá - 13 £). Jízdenky si můžete zarezervovat na čísle 0845 600 1515 nebo přes internetové stránky www.heathrowexpress.co.uk. Paddington má velmi dobré spojení do dalších částí Londýna, kam se velmi dobře dostanete metrem (the tube). Heathrow je také na trase metra na Piccadilly, z které se dostanete do centra Londýna za 40 minut (tato cesta tedy trvá déle, ale je mnohem levnější). Z letiště můžete použít i taxíků "black cabs" , cesta do centra může trvat od 20 minut do jedné hodiny v závislosti na dopravní situaci (jedná se o poměrně drahou variantu).
Půjčovna aut: Na všech terminálech fungují společnosti Avis, Budget, Europcar, Hertz, National a Sixt.
Vybavenost: Na letišti (ve všech terminálech) je velké množství různých obchodů, barů a restaurací, bankomaty a směnárny. Každý terminál umožňuje úschovu zavazadel a poštovní služby. Zařízení pro invalidní osoby je dobré; osobám se specifickými požadavky je doporučeno kontaktovat jejich leteckou společnost předem.
Parkování: Kratkodobé parkování je možné hned vedle letiště. Mezi terminály a stanovištěm dlouhodobého parkování funguje zdarma kyvadlová doprava. Parkování si můžete zamluvit na čísle (0)870 000 1000 nebo přes webové stránky letiště.
Webové stránky: www.baa.com

 

London Luton Airport (LTN)

 

Poloha: Letiště se nachází 52 km SZ od Londýna.
Čas: střední čas dle Greenwiche (GMT +1 od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu).
Kontakt: Tel: +44 (0)1582 405 100.
Doprava: Vlaky jezdí pravidelně na Kings Cross, London, a Farringdon, City Thameslink, Blackfriars a na stanici London Bridge. Vlaky jsou provozovány společností Thameslink (www.thameslink.co.uk). Luton Parkway je spojen s terminálem kyvadlovou autobusovou dopravou (zdarma).
Půjčovna aut: Avis, Budget, Europcar a National najdete na tomto letišti.
Vybavenost: Zahrnuje obchody, bary, restaurace, směnárnu, bankomaty a dětské koutky. Zařízení pro invalidní osoby je dobré; lidé se specifickými požadavky by měli ovšem kontaktovat svojí leteckou společnost nebo cestovní kancelář předem.
Parkování: Poblíž terminálu je umožněno krátkodobé ale i dlouhodobé parkování.
Webové stránky: www.london-luton.com

 

London Stansted Airport (STN)

 

Poloha: Letiště leží 48 km SV od Londýna.
Čas: střední čas dle Greenwiche (GMT +1 od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu).
Kontakt: Tel: +44 (0)870 0000 303.
Doprava: Mezi letištěm a londýnskou stanicí Liverpool Street jezdí každých 30minut vlak Stansted Express. Je možné zaplatit si i taxík.
Půjčovna aut: Mezi společnosti umožňující zapůjčení auta na letišti patří Avis, Budget, Europcar a Hertz.
Vybavenost: Na letišti najdete restaurace, obchody a bary. Dále bankomaty, směnarnu a internetovou kavárnu. Zařízení pro invalidní osoby je dobré; lidé se specifickými požadavky by měli ovšem kontaktovat svojí leteckou společnost nebo cestovní kancelář předem.
Parkování: Stanoviště pro krátkodobé parkování naleznete vedle budovy terminálu. Stanoviště dlouhodobého parkování je o něco dále a je s letištěm spojeno kyvadlovým busem (zdarma).
Webové stránky: www.baa.com

Anketa

Cestovní agentura Letenky levně, s.r.o. - Copyright © 2007-2018

| rss | sitemap | Levné letenky | Letenky na Nový Zéland | Kanada Working holiday |Akční letenky na Nový Zéland | Letenky do Austrálie